Wyświetlacz wielofunkcyjny GPSMAP® 8012

GPSMap 8012W pełni zintegrowany wyświetlacz wielofunkcyjny z ekranem dotykowym o przekątnej 12"

  • Funkcja zoomu przez rozciąganie i inne funkcje dotykowe
  • Funkcja SmartMode™ pozwala na szybką i jednoczesną zmianę zsynchronizowanych ekranów przy sterze
  • Integracja praktycznie wszystkiego: różnych widoków sonaru, zintegrowanego autopilota, łączności, aplikacji, danych z silnika i wielu innych
  • Zawiera zewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz firmy Garmin, który aktualizuje pozycję i kierunek podróży 10 razy na sekundę
  • Niskoprofilowy uchwyt do montażu wpuszczanego lub gładki uchwyt do montażu płaskiego pozwalają uzyskać wygląd szklanego panelu sterowniczego

Nasz w pełni zintegrowany dotykowy wyświetlacz wielofunkcyjny (MFD) o przekątnej 12" (30,5 cm) wykorzystuje najlepszy morski interfejs użytkownika firmy Garmin. Kwintesencją koncepcji Power of Simple™ jest GPSMAP 8012, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najłatwiejszych w obsłudze wyświetlaczy wielofunkcyjnych, jakie kiedykolwiek pojawiły się w naszej ofercie.

Wielodotykowy wyświetlacz do szklanego panelu sterowniczego

Jasny ekran dotykowy X8GA jest w standardzie wyposażony w mapę bazową całego świata wykorzystującą zdjęcia satelitarne i funkcję zoomu przez rozciąganie, a także w dotykowe elementy sterujące, które umożliwiają bardzo intuicyjną obsługę monitora. Powłoka antyrefleksyjna i podświetlenie LED sprawiają, że wyświetlacze z tej serii są czytelne nawet w jasnym słońcu. Automatyczne przyciemnianie zapewnia niezrównaną widoczność w nocy.

Pełna integracja systemu

Integracja praktycznie wszystkiego: różnych widoków sonaru, zintegrowanego autopilota, łączności, aplikacji, danych z silnika i multimediów. Tryb SmartMode umożliwia szybkie, jednoczesne przełączenie zawartości wszystkich wyświetlaczy zgodnie ze wstępnie wybranymi ustawieniami. Wszystko, czego potrzebujesz, masz pod ręką — na jednym ekranie.

Dostosowywane układy i funkcja SmartMode

Funkcja SmartMode umożliwia jednoczesne przełączenie wszystkich monitorów z jednego trybu do innego bez konieczności ręcznego przełączania poszczególnych monitorów. Układy, dane i wskaźniki z możliwością pełnego dostosowania pozwalają wyświetlić potrzebne informacje tam, gdzie ich śledzenie będzie najwygodniejsze dla użytkownika.

Wysoka wydajność

Zewnętrzna inteligentna antena GPS19x z odbiornikiem Garmin GPS/GLONASS 10 Hz aktualizuje pozycję i kierunek podróży 10 razy na sekundę, płynnie wyświetlając ruch jednostki, a także znacząco ułatwia dokładne oznaczanie i nawigację do wskazanych 5000 punktów.

Urządzenie GRID™ (Garmin Remote Input Device)

Urządzenie zdalne zapewniające pełną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami serii GPSMAP 8000 ze szklanym panelem sterowniczym. Obrotowe pokrętło i joystick umożliwiają poruszanie się po menu i ekranach oraz bezproblemowe przełączanie się między monitorami stacji. Dzięki nim można sterować jednym lub wieloma monitorami przy użyciu jednego urządzenia. Obsługują wiele urządzeń na stację. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na integrację z fotelem kapitana (do nabycia osobno).

Obsługa standardu NMEA 2000

To urządzenie wielofunkcyjne zwiększa możliwości posiadanej łodzi. Dzięki obsłudze standardu NMEA 2000 urządzenie wyświetla na ekranie cenne informacje odnoszące się do działania autopilota firmy Garmin, dane z silnika i wiele innych informacji.

Duża swoboda montażu

Wyświetlacz wielofunkcyjny serii 8012 jest zgodny z tradycyjnym uchwytem pałąkowym, można go jednak zamontować także z użyciem niskoprofilowego uchwytu do montażu wpuszczanego. Aby uzyskać doskonały i naprawdę niepowtarzalny wygląd, warto rozważyć kupno naszego wyjątkowego szklanego panelu sterowniczego do montażu płaskiego.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Wystarczy podać lokalizację, do której chcemy się udać, a opatentowana funkcja automatycznej nawigacji Auto Guidance firmy Garmin natychmiast przeszuka odpowiednie mapy w celu wyznaczenia na wyświetlaczu bezpiecznej wirtualnej drogi z ominięciem niskich mostków, płycizn i innych przeszkód na trasie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udoskonalona wersja 2.0, która oferuje jeszcze więcej funkcji i możliwości. Można dostosować obliczoną ścieżkę wyznaczoną przez funkcję nawigacji automatycznej, umieszczając punkty pośrednie na planowanych postojach lub w punktach orientacyjnych na żądanej trasie. Na obliczonej trasie można łatwo przeglądać niebezpieczne punkty. Ponadto po włączeniu zgodnego autopilota firmy Garmin można podążać trasą wyznaczoną przez funkcję Auto Guidance – automatycznie. Innym usprawnieniem, w które wyposażono wersję 2.0, jest funkcja obliczania czasu przybycia do dowolnego miejsca na trasie (doskonała przy planowaniu czasu przyjazdu tak, aby dostosować go do godzin otwierania mostów i innych zdarzeń, w przypadku których istotny jest czas). Ponadto trasy wyznaczone przez funkcję nawigacji automatycznej można teraz zapisywać pod kątem przyszłej nawigacji, tworząc ich kopie zapasowe na karcie SD™ za pomocą map kartograficznych BlueChart® g2 Vision®.

Łatwe nadawanie sygnału SOS

Wyjątkowa funkcja nadawania sygnału SOS ułatwia wszystkim użytkownikom — nie tylko marynarzom i technikom nawigatorom — szybki kontakt z strażą przybrzeżną i wezwanie pomocy w nagłych wypadkach. Wystarczy dotknąć przycisku SOS na ekranie plotera nawigacyjnego, a sieciowe radio VHF firmy Garmin automatycznie przełączy się na priorytetowy kanał 16 częstotliwości alarmowej i wyświetli się lista potencjalnych zagrożeń (pożar, człowiek za burtą itd.). Po wybraniu odpowiedniej opcji na ekranie pojawi się zatwierdzony przez straż przybrzeżną skrypt radiowego komunikatu alarmowego, a także współrzędne GPS określające aktualną pozycję statku (szerokość/długość geograficzną), które można odczytać odpowiadającym na alarm służbom ratunkowym, oszczędzając tym samym czas, unikając paniki i zapewniając najważniejsze informacje, niezbędne dla udzielenia najskuteczniejszej pomocy przez ekipę ratowniczą.

Przesyłanie punktów GPX

Punkty, ślady i często pokonywane trasy przechowywane w innym produkcie GPS lub urządzeniu nawigacyjnym firmy Garmin można teraz nadzwyczaj łatwo przesłać do nowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin za pomocą standardowego w branży formatu GPX. GPX to otwarty standardowy format umożliwiający wymianę danych GPS między różnymi platformami i aplikacjami. Dzięki łatwej w użyciu technologii interfejsów firma Garmin uwzględnia każdy punkt trasy i zapewnia jeszcze dogodniejszą formę wymiany.

Specjalne funkcje żeglarskie

Aby zapewnić przewagę w postaci optymalnej siły wiatru, ploter nawigacyjny został wyposażony w funkcję przedregatowych wskazówek nawigacyjnych wyświetlanych za pomocą strony, na której widać wirtualną linię startu, a także pola danych pokazujące linie layline, czas do startu i stoper regatowy, który można zsynchronizować z innymi urządzeniami GPS firmy Garmin. Ponadto wśród innych obsługiwanych funkcji żeglarskich znajdują się: ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, kierunek i dryft, dane wiatru rzeczywistego, pozornego i nie tylko. Można też skorzystać z dostępnej, wbudowanej łączności bezprzewodowej, w celu uzyskania dostępu do różnorodnych aplikacji morskich i ich obsługi za pomocą zgodnych smartfonów i tabletów.

Przetwornik Panoptix™ Down

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką w dół zapewnia trzy pomocne widoki umożliwiające obserwowanie w czasie rzeczywistym pływających pod łodzią ryb i przynęty. Pozwala nawet zobaczyć ryby w wybranym słupie wody w widoku 3-D — od dna do powierzchni wody. Nawet nie będąc w ruchu, można oglądać trójwymiarowy obraz tego, co znajduje się pod kadłubem.

Przetwornik Panoptix Forward

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką do przodu zapewnia dwa doskonałe widoki nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza. Pozwala on w czasie rzeczywistym obserwować dno oraz ryby i przynęty znajdujące się w słupie wody przed łodzią. Widać nawet przynętę podczas wciągania jej na pokład. Urządzenie zapewnia też trójwymiarowy obraz ryb i obiektów znajdujących się przed łodzią.

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 33,2 x 24,7 x 9,6 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 24,6 x 18,4, przekątna 30,7 cm
Rozdzielczość: 1024 x 768 pikseli
Typ wyświetlacza: Ekran dotykowy XGA (z powłoką antyrefleksyjną)
Waga: 5,20 kg
Klasa wodoszczelności: IPX7
Antena: External only
Kompatybilność z NMEA 2000®: Tak
Zgodność z NMEA 0183: Tak
Pobór energii: 1,6 A przy 12 V; 0,8 A przy 24 V
Porty Garmin Marine Network™: 4

Mapy i Pamięć

Fabrycznie załadowane mapy: Nie
Obsługa kart danych: 2 karty microSD (do nabycia osobno)
Waypointy: 5000
Trasy: 100
Wykres śladu: 50 000 punktów, 50 zapisanych tras

Funkcje plotera nawigacyjnego

Zgodność z radarem Garmin: Tak
Zgodność z sonarem Garmin: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)
Kompatybilność z Garmin SmartMode (przystosowanie ustawień monitora): Tak
Obsługa AIS (śledzenie pozycji docelowego statku): Tak
Obsługa DSC (wyświetlanie pozycji z radia VHF z obsługą DSC): Tak
Tabele pływów: Tak
Kompatybilność z Garmin Meteor Audio System: Tak
Supports Fusion-Link compatible marine radios: Tak
Zgodność z sonarem GSD™ Black Box: Tak
Zgodność z sonarem GCV™ Black Box: Tak
Kompatybilność z BlueChart® Mobile (planowanie): Tak
Kompatybilność z Garmin Helm: Tak
Kompatybilność z GRID™ (Garmin Remote Input Device): Tak

Funkcje i dane techniczne sonaru

Obsługa sonaru dwuzakresowego: Tak (with compatible black box sonar)
Obsługa sonaru dwuwiązkowego: Tak (with compatible black box sonar)
CHIRP sonar technology: Tak (with external black box)
DownVü™: Tak (with GCV™ black box, sold separately)
SideVü™: Tak (with GCV™ black box, sold separately)

Połączenia

Porty wejścia NMEA 0183: 4
Porty wyjścia NMEA 0183: 2
Porty wejścia video: 2 wejście kompozytowe
Porty wyjścia video: 1 przewód DVI-D
Łączność bezprzewodowa: Tak

Dodatkowe

Dodatkowe: Wejścia/wyjścia interfejsu: 1 port sygnału we/wy CAN, 1 port silnika CAN, 4 porty sieci Garmin Marine Network, 2 kompozytowe wejścia wideo BNC do kamer pokładowych, 1 wyjście wideo DVI-I monitora
Zgodność z funkcją Garmin SmartMode™: tak
Obsługa wielodotykowa: tak
scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher pjs pas cher pjs pas cher pjs pas cher parajumper pas cher parajumper pas cher moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher Common Projects Outlet Candice Cooper Outlet Dsquared Outlet Buscemi Outlet Saucony Outlet replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags uk replica handbags uk replica handbags uk replica watches replica watches replica watches replica watches uk replica watches uk replica watches uk