GPSMap® 7412

GPSMap 7412Ploter nawigacyjny z pełną obsługą sieci wyposażony w ekran o przekątnej 12 cali

  • Szeroki, 12-calowy ekran wielodotykowy (1280 × 800 pikseli, WXGA) oraz mapa bazowa całego świata
  • Bardzo czuły wewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz
  • Pełna obsługa sieci umożliwiająca korzystanie z sieci Garmin Marine Network i NMEA 2000® oraz z interfejsu NMEA 0183
  • Obsługa wysokiej jakości modułu sonaru GSD™ i modułu sonaru skanującego GCV™
  • Zaawansowane funkcje żeglarskie i regatowe

Ploter nawigacyjny GPSMAP 7412, zaprojektowany z myślą o wodniakach rekreacyjnych, żeglarzach i miłośnikach regat, którzy oczekują wysokiej wydajności, łatwości obsługi i integracji funkcji, jest wyposażony w 12-calowy szeroki ekran wielodotykowy i wewnętrzny odbiornik GPS 10 Hz, który aktualizuje informacje o pozycji i kierunki 10 razy na sekundę. Urządzenie oferuje pełną obsługę sieci, w tym Garmin Network i NMEA 2000, a także zapewnia wbudowaną łączność Wi-Fi®.

Więcej dodatków dzięki mapom BlueChart g2 Vision

Dzięki opcjonalnym mapom BlueChart g2 Vision można nadać ploterowi nawigacyjnemu całkowicie nowy, wyjątkowy wymiar zastosowań.

  • Perspektywa MarinerEye i FishEye zapewnia trójwymiarowy widok zarówno nad, jak i pod wodą.
  • Wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne i zdjęcia lotnicze ułatwiają określenie położenia w nieznanym terenie.
  • Technologia nawigacji automatycznej przeszukuje wszystkie adekwatne mapy w celu wyznaczenia trasy możliwej do przebycia — czyli takiej, która omija przeszkody, płytkie wody, boje i inne przeszkody.


Specjalne funkcje żeglarskie

Obsługa funkcji żeglarskich, takich jak layline, ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, a także pól z danymi wiatru rzeczywistego oraz suwaka prądu/pływu/godziny. Ekrany wskaźników zaprojektowano z myślą o szybkim dostarczaniu ważnych informacji, w tym kąta wiatru rzeczywistego i pozornego, kierunku i dryfu, szybkości wiatru rzeczywistego i pozornego, wykresów poziomych i pionowych oraz paska danych z możliwymi do dostosowania polami.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Pełna zgodność z siecią sprawia, że urządzenie zwiększa możliwości posiadanej łodzi. Urządzenie GPSMAP 7412 obsługuje radar, autopilota, instrumenty, wiele ekranów, system rozrywki FUSION-Link, czujniki, zdalne moduły sonaru, przełączanie cyfrowe, kamery termiczne, obrotowe pokrętło GRID , joystick, klawiaturę oraz inne urządzenia. Urządzenie GPSMAP 7412 umożliwia udostępnianie innym zgodnym urządzeniom GPSMAP funkcji, takich jak radar, moduły sonarów GSD 24 i GSD 26, mapy uzupełniające i dane użytkownika, w tym punkty, trasy i ślady. Dane użytkownika wprowadzone do jednego plotera nawigacyjnego mogą zostać automatycznie zsynchronizowane z innymi ploterami podłączonymi do sieci.

Dane dotyczące pozycji i kierunku aktualizowane 10 razy na sekundę

Odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz o krótkim czasie reakcji odświeża dane o pozycji i kierunku 10 razy na sekundę, aby zapewnić płynność ruchu na ekranie. Urządzenie obsługuje do 5 000 dokładnych punktów, dzięki czemu odnalezienie drogi do nich jest łatwe i szybkie.

Zgodność z przetwornikiem gWind™
Przetworniki gWind, gWind Wireless i gWind Race firmy Garmin są wyposażone w technologię dwustatecznikową z 3-łopatowym śmigłem. Umożliwia ona połączenie z ploterami nawigacyjnymi Garmin pracującymi w standardzie NMEA 2000 za pośrednictwem przejściówki modułu czarnej skrzynki GND™ 10.

System rozrywki FUSION-Link

Ciesz się możliwością sterowania wszystkimi zgodnymi systemami audio FUSION Link bezpośrednio z poziomu ekranu zgodnego plotera nawigacyjnego.

Zintegrowany moduł Wi-Fi/ANT+®

Zintegrowany moduł Wi-Fi/ANT do użytku z aplikacją BlueChart Mobile.

Korzystanie z urządzenia i sterowanie nim za pomocą smartfonu lub tabletu

Aplikacja Garmin Helm umożliwia podgląd zgodnego plotera nawigacyjnego Garmin oraz sterowanie nim za pomocą zgodnego smartfonu lub tabletu, zapewniając tym samym lepszą orientację. Łatwe przełączanie między trybem pionowym i poziomym umożliwia dostosowanie urządzenia do preferencji montażowych. Za pomocą urządzenia iPhone® lub iPad® można nawet zarejestrować materiał wideo z ekranu plotera nawigacyjnego, a następnie udostępnić go znajomym i rodzinie. Pobierz aplikację z serwisu App Store™ lub Google Play™.

Pobierz aplikację BlueChart Mobile i zabierz urządzenie Apple® na pokład

Bezpłatna aplikacja mobilna BlueChart Mobile dostępna do pobrania z serwisu App Store umożliwia planowanie tras morskich w urządzeniu iPad lub iPhone oraz przenoszenie ich bezprzewodowo do umieszczonego na łodzi zgodnego i podłączonego do sieci plotera nawigacyjnego firmy Garmin. Nawet jeśli nie dysponujesz ploterem nawigacyjnym firmy Garmin, możesz bez przeszkód korzystać ze wspaniałych funkcji aplikacji BlueChart w urządzeniu firmy Apple.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Wystarczy podać lokalizację, do której chcemy się udać, a opatentowana funkcja automatycznej nawigacji Auto Guidance firmy Garmin natychmiast przeszuka odpowiednie mapy w celu wyznaczenia na wyświetlaczu bezpiecznej wirtualnej drogi z ominięciem niskich mostków, płycizn i innych przeszkód na trasie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udoskonalona wersja 2.0, która oferuje jeszcze więcej funkcji i możliwości. Można dostosować obliczoną ścieżkę wyznaczoną przez funkcję nawigacji automatycznej, umieszczając punkty pośrednie na planowanych postojach lub w punktach orientacyjnych na żądanej trasie. Na obliczonej trasie można łatwo przeglądać niebezpieczne punkty. Ponadto po włączeniu zgodnego autopilota firmy Garmin można podążać trasą wyznaczoną przez funkcję Auto Guidance – automatycznie. Innym usprawnieniem, w które wyposażono wersję 2.0, jest funkcja obliczania czasu przybycia do dowolnego miejsca na trasie (doskonała przy planowaniu czasu przyjazdu tak, aby dostosować go do godzin otwierania mostów i innych zdarzeń, w przypadku których istotny jest czas). Ponadto trasy wyznaczone przez funkcję nawigacji automatycznej można teraz zapisywać pod kątem przyszłej nawigacji, tworząc ich kopie zapasowe na karcie SD™ za pomocą map kartograficznych BlueChart® g2 Vision®.

Łatwe nadawanie sygnału SOS

Wyjątkowa funkcja nadawania sygnału SOS ułatwia wszystkim użytkownikom — nie tylko marynarzom i technikom nawigatorom — szybki kontakt z strażą przybrzeżną i wezwanie pomocy w nagłych wypadkach. Wystarczy dotknąć przycisku SOS na ekranie plotera nawigacyjnego, a sieciowe radio VHF firmy Garmin automatycznie przełączy się na priorytetowy kanał 16 częstotliwości alarmowej i wyświetli się lista potencjalnych zagrożeń (pożar, człowiek za burtą itd.). Po wybraniu odpowiedniej opcji na ekranie pojawi się zatwierdzony przez straż przybrzeżną skrypt radiowego komunikatu alarmowego, a także współrzędne GPS określające aktualną pozycję statku (szerokość/długość geograficzną), które można odczytać odpowiadającym na alarm służbom ratunkowym, oszczędzając tym samym czas, unikając paniki i zapewniając najważniejsze informacje, niezbędne dla udzielenia najskuteczniejszej pomocy przez ekipę ratowniczą.

Przesyłanie punktów GPX

Punkty, ślady i często pokonywane trasy przechowywane w innym produkcie GPS lub urządzeniu nawigacyjnym firmy Garmin można teraz nadzwyczaj łatwo przesłać do nowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin za pomocą standardowego w branży formatu GPX. GPX to otwarty standardowy format umożliwiający wymianę danych GPS między różnymi platformami i aplikacjami. Dzięki łatwej w użyciu technologii interfejsów firma Garmin uwzględnia każdy punkt trasy i zapewnia jeszcze dogodniejszą formę wymiany.

Specjalne funkcje żeglarskie

Aby zapewnić przewagę w postaci optymalnej siły wiatru, ploter nawigacyjny został wyposażony w funkcję przedregatowych wskazówek nawigacyjnych wyświetlanych za pomocą strony, na której widać wirtualną linię startu, a także pola danych pokazujące linie layline, czas do startu i stoper regatowy, który można zsynchronizować z innymi urządzeniami GPS firmy Garmin. Ponadto wśród innych obsługiwanych funkcji żeglarskich znajdują się: ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, kierunek i dryft, dane wiatru rzeczywistego, pozornego i nie tylko. Można też skorzystać z dostępnej, wbudowanej łączności bezprzewodowej, w celu uzyskania dostępu do różnorodnych aplikacji morskich i ich obsługi za pomocą zgodnych smartfonów i tabletów.

Przetwornik Panoptix™ Down

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką w dół zapewnia trzy pomocne widoki umożliwiające obserwowanie w czasie rzeczywistym pływających pod łodzią ryb i przynęty. Pozwala nawet zobaczyć ryby w wybranym słupie wody w widoku 3-D — od dna do powierzchni wody. Nawet nie będąc w ruchu, można oglądać trójwymiarowy obraz tego, co znajduje się pod kadłubem.

Przetwornik Panoptix Forward

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką do przodu zapewnia dwa doskonałe widoki nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza. Pozwala on w czasie rzeczywistym obserwować dno oraz ryby i przynęty znajdujące się w słupie wody przed łodzią. Widać nawet przynętę podczas wciągania jej na pokład. Urządzenie zapewnia też trójwymiarowy obraz ryb i obiektów znajdujących się przed łodzią.

 

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 33,0 x 22,6 x 7,9 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 26,2 × 16,3 cm; przekątna 30,7 cm
Rozdzielczość: 1280 x 800 pikseli
Typ wyświetlacza: Wyświetlacz WXGA
Waga: 2,72 kg
Klasa wodoszczelności: IPX7
Antena: Wewnętrznie lub zewnętrznie przez NMEA 2000
Kompatybilność z NMEA 2000®: Tak
Zgodność z NMEA 0183: Tak
Pobór energii: Max power usage at 10 Vdc: 36 W
Typical current draw at 12 Vdc: 2.5 A
Max current draw at 12 Vdc: 3.0 A
Porty Garmin Marine Network™: 2

Mapy i Pamięć

Fabrycznie załadowane mapy: Nie
Obsługa kart danych: 2 karty microSD (do nabycia osobno)
Waypointy: 5000
Trasy: 100
Wykres śladu: 50 000 punktów, 50 zapisanych tras

Funkcje plotera nawigacyjnego

Zgodność z radarem Garmin: Tak
Zgodność z sonarem Garmin: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)
Kompatybilność z Garmin SmartMode (przystosowanie ustawień monitora): Tak
Obsługa AIS (śledzenie pozycji docelowego statku): Tak
Obsługa DSC (wyświetlanie pozycji z radia VHF z obsługą DSC): Tak
Tabele pływów: Tak
Kompatybilność z Garmin Meteor Audio System: Tak
Supports Fusion-Link compatible marine radios: Tak
Zgodność z sonarem GSD™ Black Box: Tak
Zgodność z sonarem GCV™ Black Box: Tak
Kompatybilność z BlueChart® Mobile (planowanie): Tak
Kompatybilność z Garmin Helm: Tak
Kompatybilność z GRID™ (Garmin Remote Input Device): Tak
Kompatybilność z pilotem bezprzewodowym: Tak

Funkcje i dane techniczne sonaru

Obsługa sonaru dwuzakresowego: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)
Obsługa sonaru dwuwiązkowego: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)
CHIRP sonar technology: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)
DownVü™: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)
SideVü™: Tak (po podłączeniu do innego zgodnego sonaru)

Połączenia

Porty wejścia NMEA 0183: 2
Porty wyjścia NMEA 0183: 2
Porty wejścia video: 2 wejście kompozytowe
Porty wyjścia video: 1 przewód DVI-D
Łączność bezprzewodowa: Tak

Dodatkowe

Dodatkowe: Interfejs użytkownika: ekran wielodotykowy
Automatyczne przyciemnianie podświetlenia: tak
Udostępnianie map uzupełniających: tak
Wewnętrzne udostępnianie sonaru: tak, tylko odbiór
scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher pjs pas cher pjs pas cher pjs pas cher parajumper pas cher parajumper pas cher moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher Common Projects Outlet Candice Cooper Outlet Dsquared Outlet Buscemi Outlet Saucony Outlet replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags uk replica handbags uk replica handbags uk replica watches replica watches replica watches replica watches uk replica watches uk replica watches uk