Monterra™

Niezwykle wydajne w zakresie map urządzenie GPS z systemem Android™

 • 4-calowy wyświetlacz działający w dwóch położeniach, czytelny nawet w pełnym słońcu i wykonany z trwałego szkła mineralnego
 • System operacyjny Android zapewnia możliwość pobierania aplikacji ze sklepu Google Play™
 • Bardzo czuły odbiornik GPS śledzi zarówno sygnały satelitów GPS, jak i GLONASS, zapewniając większe możliwości w zakresie ustalania pozycji
 • Urządzenie typu outdoor ze zoptymalizowanym systemem podwójnych baterii (możliwość użycia akumulatora lub 3 baterii AA) pozwala korzystać z funkcji GPS urządzenia do 22 godzin
 • 8-megapikselowy aparat z autofokusem i lampą błyskową/latarką LED oraz możliwością nagrywania filmów HD w rozdzielczości 1080p
 • Bardzo wytrzymałe urządzenie stworzone z myślą o codziennym stosowaniu nawet w najtrudniejszych warunkach


Monterra to pierwsze w pełni funkcjonalne urządzenie GPS firmy Garmin z obsługą sieci Wi-Fi, które łączy w sobie doskonałe funkcje GPS urządzenia typu outdoor z wielofunkcyjnością systemu operacyjnego Android. Monterra wykorzystuje potężny, wielofunkcyjny system Android, dzięki czemu stanowi niezawodne, trwałe i bardzo funkcjonalne przenośne urządzenie GPS. Urządzenie zapewnia miłośnikom aktywnej turystyki oraz zawodowcom korzystającym z urządzeń GPS typu outdoor możliwość idealnego dostosowania urządzenia GPS do własnych wymagań. Teraz możliwe jest także zabranie ze sobą aplikacji w dowolne miejsce, bez względu na to, jak surowe warunki w nim panują.

Niesamowicie czytelny ekran w każdych warunkach


Urządzenie Monterra jest wyposażone w zoptymalizowany, dostosowany do użytku na świeżym powietrzu wyświetlacz z bardzo wytrzymałego szkła mineralnego. Wyświetlacz odblaskowo-przezroczysty wykorzystuje moc słońca, dzięki czemu jest bardzo czytelny w każdych warunkach — nawet w pełnym słońcu. To rozwiązanie pozwala oszczędzać w ciągu dnia energię, jako że podświetlenie LED przydaje się w przypadku tego urządzenia wyłącznie w warunkach słabego oświetlenia.

Aplikacje dla systemu Android


Sklep Google Play oferuje użytkownikom urządzenia Monterra za pośrednictwem systemu operacyjnego Android bezpośredni dostęp do wszystkich lubianych aplikacji związanych z aktywną turystyką, a także umożliwia im odkrywanie kolejnych opcji do wykorzystania podczas kolejnych przygód. Użytkownicy mają także dostęp do profesjonalnych aplikacji (np. związanych z rolnictwem lub wycinką drewna) pozwalających zwiększyć ich wydajność w tej dziedzinie. Jedna z najpopularniejszych rekreacyjnych aplikacji typu outdoor w Europie, jaką jest PeakFinder Alps, jest nawet fabrycznie zainstalowana w urządzeniu Monterra. Podaje ona użytkownikowi nazwę i wysokość poszczególnych otaczających go gór.

Podwój swoją moc


Nowoczesny system podwójnych baterii wykorzystany w urządzeniu Monterra został specjalnie zaprojektowany z myślą o dłuższych wyprawach na łono natury w dowolne miejsca na świecie. Urządzenie oferuje możliwość wygodnego ładowania dołączonej baterii litowo-jonowej wewnątrz urządzenia lub praktycznej zamiany akumulatora na ogólnodostępne baterie AA — tak na wszelki wypadek. Dzięki temu uradzenie Monterra zapewnia doskonałą wydajność funkcji GPS nawet do 22 godzin na jednym ładowaniu.

Zorientuj się


Urządzenie Monterra wykorzystuje wiodącą technologię czujników. Dzięki bardzo czułemu, dwupasmowemu odbiornikowi GPS/GLONASS urządzenie Monterra szybko odnajduje swoją pozycję i nie traci sygnału, nawet w osłoniętych miejscach i zagłębieniach terenu. Aby zapewnić jeszcze lepsze możliwości w zakresie ustalania pozycji, urządzenie jest wyposażone we wbudowany 3-osiowy kompas z wysokościomierzem i żyroskopem, który wskazuje kierunek, w jakim zwrócony jest użytkownik, nawet wówczas, gdy użytkownik stoi nieruchomo lub nie trzyma urządzenia w poziomo. Po przeprowadzeniu kalibracji wysokościomierz barometryczny może monitorować zmiany ciśnienia, aby precyzyjnie określić wysokość, na jakiej znajduje się użytkownik. Można go również użyć do stworzenia wykresu rozkładu ciśnienia barometrycznego w czasie, co może ułatwić prognozowanie zmieniających się warunków pogodowych. Wbudowany czujnik UV wskazuje poziom nasłonecznienia, pozwalając uniknąć niekorzystnych efektów działania słońca, szczególnie na dużych wysokościach i na tle jasnych powierzchni lub powierzchni odbijających promienie słoneczne.

Wysoka jakość obrazu i dźwięku


Urządzenie Monterra jest wyposażone we wbudowany 8-megapikselowy cyfrowy aparat fotograficzny z autofokusem, który umożliwia wykonywanie zdjęć o żywych kolorach, do których dołączane są znaczniki geograficzne umożliwiające łatwy powrót do danego miejsca. Poza tym, urządzenie jest wyposażone w kamerę wideo z lampą błyskową/latarką, pozwalającą nagrywać filmy HD w rozdzielczości 1080p. Zdjęcia i filmy można z łatwością przesłać do komputera lub udostępnić za pośrednictwem serwisu Garmin Adventures. Urządzenie Monterra oferuje dużo pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart microSD™, dzięki któremu można uzyskać dodatkowe 64 GB miejsca na dane. Urządzenie Monterra jest także wyposażone na wbudowane radio FM, z którego można korzystać po podłączeniu słuchawek.

Przesyłanie bezprzewodowe


Dzięki obsłudze technologii Wi-Fi, ANT+™, Bluetooth® i NFC urządzenie Monterra umożliwia udostępnianie danych, map, punktów, śladów, tras i skrzynek innym urządzeniom bezprzewodowym — nawet do 50 razy szybciej. Dodatkowo urządzenie umożliwia udostępnianie dużych plików, takich jak zdjęcia, za pośrednictwem aplikacji BaseCamp™ lub poprzez pobieranie danych bezpośrednio do komputera.

Dodawaj mapy


Dodawanie innych map firmy Garmin do urządzenia Monterra jest proste. Wystarczy załadować bazę danych BirdsEye Select do urządzenia i ruszyć w drogę. Można także dodać do urządzenia jedną z doskonałych map Garmin Topo i zacząć badać dzikie obszary, korzystając z najlepszych danych map dostępnych dla regionu, albo załadować własne mapy opierające się na danych systemu GIS i zabrać się do pracy.

Załaduj miliony skrzynek


Koniec z wybieraniem i planowaniem, po prostu pobierz je wszystkie. Urządzenie Monterra może zapewnić użytkownikom rozrywkę skupiającą się wokół milionów skrzynek. Skrzynki można pobierać z serwisu OpenCaching.com. Wystarczy załadować skrzynki z GSAK lub skorzystać ze swoich ulubionych aplikacji dla systemu Android. W przypadku każdej skrzynki można użyć funkcji geocachingu bez użycia papieru. Zapoznaj się z pełnymi opisami, wskazówkami i dziennikami. Obejrzyj zdjęcia skrzynek. Listę skrzynek możesz filtrować według rozmiaru, terenu, typu i stopnia trudności. Połącz się ze skrzynkami obsługującymi chirp™.

3D MapMerge


Urządzenie Monterra to wysokiej jakości narzędzie umożliwiające obsługę map (także map 3D), które pozwala połączyć 2 mapy, np. mapę Topo, mapę bazową lub obraz BirdsEye Select, a następnie wyświetlić nową, niepowtarzalną mapę w pełnym widoku 3D z widoczną teksturą przedstawiającą wzgórza, doliny, jeziora i lasy. Można na przykład połączyć obraz BirdsEye z mapą bazową z cieniowanym reliefem. Taką mapę 3D można następnie powiększać, przesuwać i obracać, korzystając z wielodotykowego interfejsu.

Zaplanuj kolejną podróż


Weź kolejną przygodę w swoje ręce dzięki oprogramowaniu BaseCamp, które pozwala wyświetlać i porządkować mapy, punkty, trasy i ślady. To bezpłatne oprogramowanie do planowania podróży umożliwia nawet tworzenie przygód Garmin Adventures, które można udostępniać znajomym, rodzinie i innym odkrywcom. Oprogramowanie BaseCamp wyświetla na ekranie komputera mapy topograficzne w widoku 2D lub 3D wraz z poziomicami terenu i profilami wysokości. Po wykupieniu subskrypcji bazy danych BirdsEye Select lub subskrypcji obrazów satelitarnych BirdsEye oprogramowanie pozwala także na przesyłanie do urządzenia fragmentów wysokiej jakości map rastrowych.

Możesz pojechać w dowolne miejsce.


Dzięki zestawowi zgodnych uchwytów urządzenie Monterra doskonale nadaje się do zastosowania w pojazdach terenowych, w łodziach, w samochodach i jako urządzenie ręczne podczas pieszych wycieczek. Aby otrzymywać szczegółowe wskazówki nawigacyjne, należy skorzystać z uchwytu samochodowego lub wzmocnionego uchwytu do motocykli i pojazdów terenowych.

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 7,48 x 14,96 x 3,63 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 5,06 x 8,93 cm, przekątna 4 cale (10,2 cm)
Rozdzielczość: 272 x 480 pikseli
Typ wyświetlacza: Jasny, odblaskowo-przezroczysty ekran TFT (65 tys. kolorów), działający w dwóch położeniach ekran dotykowy, czytelny w pełnym słońcu
Waga: Zasilanie dołączoną baterią litowo-jonową (331 g) lub trzema bateriami typu AA (375 g) (do nabycia osobno)
Typ baterii: Bateria litowo-jonowa (w zestawie) lub 3 baterie AA (do nabycia osobno), zalecane baterie NiMH lub litowo-jonowe
Czas pracy na baterii: Do 16 godzin (bateria litowo-jonowa); do 22 godzin (baterie AA)
Wodoodporny: Tak, IPX7
Pływający: Nie
Bardzo czuły odbiornik: Tak
Interfejs: Zgodność z USB 2.0 i NMEA 0183

Mapy i Pamięć

Mapa bazowa: Tak
Fabrycznie załadowane mapy: Fabrycznie załadowana rekreacyjna mapa Europy
Możliwość dodawania map: Tak
Wbudowana pamięć: 2 GB wolnego miejsca
Możliwość używania kart z danymi: Karta microSD™ (do nabycia osobno)
Waypointy/ulubione/pozycje: 4000
Trasy: 200
Wykres śladu: 10 000 punktów, 200 zapisanych tras

Funkcje

Automatyczne wyznaczanie tras: Tak (z opcjonalnymi mapami z szczegółowymi drogami)
Kompas elektroniczny: Tak (z kompensacją nachylenia, 3-osiowy)
Ekran dotykowy: Tak
Wysokościomierz barometryczny: Tak
Aparat: Tak (8 MP, autofokus, nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p i prędkości 30 klatek/s.; lampa błyskowa LED; automatyczne dodawanie znaczników geograficznych)
Obsługa funkcji geocache: Tak (wersja cyfrowa)
Zgodność z własnymi mapami: Tak
Nawigacja do zdjęć (nawigacja na podstawie zdjęć oznaczonych znacznikami geograficznymi): Tak
Kalendarz myśliwski/wędkarski: Nie
Informacje o położeniu słońca i księżyca: Nie
Tabele pływów: Nie
Pomiar powierzchni: Tak
Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych): Tak
Przesyłanie między urządzeniami (bezprzewodowe udostępnianie danych podobnym urządzeniom): Tak
Przeglądarka zdjęć: Tak
Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych): Tak
Dodatkowo:
 • Bezprzewodowa technologia Bluetooth®: tak
 • Łączność Wi-Fi: tak
 • Łączność ANT+™: tak
 • Obsługa GNSS: tak (GPS + GLONASS)
 • Łączność NFC: tak
 • Mikrofon: tak (wewnętrzny, do rejestrowania dźwięku)
 • Obsługa multimediów (audio/wideo): tak (odtwarzacz MP3, odtwarzacz wideo itp.)
 • Czujnik UV: tak
 • System Android® z aplikacją Google Play pozwala na pełne dostosowanie urządzenia
scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher pjs pas cher pjs pas cher pjs pas cher parajumper pas cher parajumper pas cher moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher Common Projects Outlet Candice Cooper Outlet Dsquared Outlet Buscemi Outlet Saucony Outlet replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags uk replica handbags uk replica handbags uk replica watches replica watches replica watches replica watches uk replica watches uk replica watches uk