fēnix® Chronos

Eleganckie zegarki GPS dla sportowców i poszukiwaczy przygód

 • Specjalistyczny zegarek nowej generacji dla sportowców i poszukiwaczy przygód wyposażony w funkcje treningowe i turystyczne
 • Zegarek GPS o wysokiej jakości wykonania, z wytrzymałą metalową kopertą i szkiełkiem szafirowym
 • Innowacyjna technologia pomiaru tętna na nadgarstku Elevate™ połączona z funkcjami przydatnymi w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak bieg przełajowy, kolarstwo, pływanie, narciarstwo czy golf
 • Wysokiej jakości, niezawodna nawigacja GPS/GLONASS, zaawansowany wysokościomierz barometryczny, kompas 3D i sprawdzony system nawigacji firmy Garmin
 • Funkcje smart, w tym powiadomienia z telefonu i personalizacja tarcz zegarka i aplikacji za pomocą Connect IQ™
 • 1,2-calowy, zawsze włączony, czytelny w pełnym słońcu, kolorowy wyświetlacz Chroma Display™ firmy Garmin, z czasem pracy baterii do 1 tygodnia w trybie smartwatcha


Wykonany z najwyższej klasy materiałów oraz charakteryzujący się świetną jakością wykonania fēnix Chronos jest pierwszym zegarkiem firmy Garmin, który wyposażono w wytrzymałą metalową kopertę z wbudowaną metalową anteną EXO™, zapewniającą sygnał GPS przydatny podczas nawigacji i uprawiania sportów. . Ich design nawiązuje do klasycznych zegarków specjalistycznych, natomiast wnętrze jest wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia, takie tak pomiar tętna na nadgarstku Elevate™, szereg aplikacji sportowych, zaawansowane pomiary i parametry dla sportów ekstremalnych, funkcje nawigacyjne najwyższej jakości czy inteligentne powiadomienia.1. fēnix Chronos to doskonałe połączenie maksymalnej wydajności i funkcjonalności z eleganckim wzornictwem, dzięki któremu zegarek będzie perfekcyjnym uzupełnieniem Twojego stylu w każdej sytuacji.

Elegancja, wytrzymałość i wydajność

Zegarek fēnix Chronos jest dostępny w trzech różnych stylach: stalowy z klasycznym skórzanym paskiem, stalowy z paskiem z polerowanej stali nierdzewnej i tytanowy z paskiem z polerowanego tytanu. Każdy z nich jest wykonany z niezwykłą dbałością o szczegóły — dotyczy to zarówno wysokiej jakości materiałów, jak i eleganckiego wykończenia. Wszystkie zegarki korzystają z niespotykanych jak dotąd w tej klasie produktów zaawansowanych technologii — ustalania pozycji przez systemy GPS i GLONASS, dodatkowych czujników sportowych i nawigacyjnych, kolorowego wyświetlacza Chroma™ zoptymalizowanego do używania na powietrzu oraz łączności z telefonem — które stanowią współczesny zestaw podstawowych narzędzi. Jako specjalistyczny zegarek najnowszej generacji fēnix Chronos zapewnia szereg funkcji nieodzownych dla dzisiejszych sportowców i poszukiwaczy przygód. Inteligentne zarządzanie energią pozwala również na dużą niezależność, gdyż zapewnia — zależnie od ustawień — do 25 godzin pracy w trybie UltraTrac™ GPS lub do 13 godzin w trybie GPS, lub aż do 1 tygodnia w trybie smartwatcha. Zegarki można spersonalizować poprzez dostosowanie tarczy oraz dodanie przydatnych aplikacji, które można pobrać z platformy Connect IQ™.

Zegarek fēnix Chronos — stalowy z klasycznym skórzanym paskiem

Ten model ma wytrzymałą kopertę z polerowanej stali nierdzewnej 316L oraz ramkę z polerowanej stali nierdzewnej mierzącą 49 mm. Ma również oznaczenie formatu 24-godzinnego, co pozwala śledzić czas uniwersalny GMT, a także w pełni zintegrowaną antenę EXO™ do ustalania pozycji przy użyciu systemów GPS + GLONASS. Całość jest wodoszczelna do 10 atm (100 metrów)2. Szkiełko zegarka jest wykonane z wysoce wytrzymałego i odpornego na zarysowania szkła szafirowego. Do tego modelu dołączono brązowy pasek skórzany w stylu klasycznym, z ręcznie wykonanymi jasnymi szyciami, wyściółką z nubuku i mechanizmem szybkiej wymiany, umożliwiającym wymianę pasków bez użycia narzędzi. Zegarek ma w zestawie dodatkowy silikonowy pasek sportowy w kolorze czarnym, również z możliwością jego szybkiego wypięcia.

Zegarek fēnix Chronos — stalowy z paskiem z polerowanej stali nierdzewnej

Ten model ma trwałą i wytrzymałą kopertę z polerowanej stali nierdzewnej 316L. Na mierzącej 49 mm ramce również wykonanej z polerowanej stali nierdzewnej zamieszczono skalę tachometryczną oraz w pełni zintegrowaną antenę EXO™ do ustalania pozycji przy użyciu systemów GPS + GLONASS. Całość jest wodoodporna do 10 atm (100 metrów)2. Szkiełko zegarka jest wykonane z wysoce wytrzymałego i odpornego na zarysowania szkła szafirowego. Pięcioczęściowa bransoleta jest wykonana z trwałej polerowanej stali nierdzewnej 316L i wyposażona w zapięcie na przyciski oraz szybki mechanizm wymiany, który umożliwia wymianę bez użycia narzędzi. Zegarek ma w zestawie dodatkowy silikonowy pasek sportowy w kolorze czarnym, również z możliwością jego szybkiego wypięcia.

Zegarek fēnix Chronos — tytanowy z paskiem z polerowanego tytanu hybrydowego

Ten wysoce wydajny model ma lekką, lecz niezwykle wytrzymałą kopertę wykonaną z tytanu klasy 2. Na mierzącej 49 mm ramce wykonanej z polerowanego tytanu zamieszczono skalę tachometryczną oraz w pełni zintegrowaną antenę EXO™ do ustalania pozycji przy użyciu systemów GPS + GLONASS. Całość jest wodoodporna do 10 atm (100 metrów)2. Jego szkiełko jest wykonane z wysoce wytrzymałego i odpornego na zarysowania szkła szafirowego. W bransolecie zastosowano wyjątkowe, nowatorskie rozwiązanie — jest ona wykonana z polerowanego tytanu hybrydowego (klasy 2), a jej połączenia tytanowo-elastomerowe zapewniają bransolecie lepszą elastyczność i optymalną wygodę noszenia. Zapięcie motylkowe z szybkim przyciskami i mechanizmem zwalniającym umożliwiają prostą wymianę bez użycia narzędzi. Zegarek ma w zestawie dodatkowy silikonowy pasek sportowy w kolorze czarnym, również z możliwością jego szybkiego wypięcia.

Garmin — doświadczenie robi różnicę

Zegarek fēnix Chronos powstał w oparciu o ogromne doświadczenie firmy Garmin jako lidera rynku i producenta innowacyjnych urządzeń użytkowych GPS. Urządzenia spod znaku Garmin charakteryzuje duża trwałość i niezawodność , jak również przydatność w nawigacji i pomiarach efektywności. Firma Garmin cieszy się dużym uznaniem zdobytym na przestrzeni kilku dekad dzięki dostarczaniu sprzętu przeznaczonego dla sportowców i osób zawodowo pracujących w terenie, który można używać w najbardziej wymagających warunkach. Firma wprowadziła do urządzeń noszonych na ciele nowatorskie rozwiązania związane z wykorzystaniem sygnału GPS w sporcie oraz technologii powiadomień z telefonu. Każdego dnia użytkownicy polegają na produktach Garmin, pracując na swój sukces czy zawierzając im swoje życie w takich dziedzinach, jak lotnictwo, sporty wodne i aktywna turystyka. Bogate doświadczenie i dążenie do wprowadzania przydatnych innowacji pozwoliły firmie Garmin połączyć najnowocześniejszą technologię czujników pomiarowych z wysoką jakością klasycznych zegarków w praktycznym i nowoczesnym zegarku fēnix Chronos.

Twój partner w każdym sporcie

Za pomocą technologii GPS/GLONASS i dodatkowych czujników, zegarek fēnix Chronos umożliwia monitorowanie i mierzenie efektywności podczas uprawiania sportu, zapewniając takie dane, jak czas, dystans, prędkość, średnie tempo, wznios, spadek i wiele innych. Informacje te dają lepszą kontrolę w trakcie treningu oraz umożliwiają kompleksową analizę wysiłku po jego zakończeniu. Aby umożliwić Ci spróbowanie różnych rodzajów aktywności fizycznej, zegarek fēnix Chronos obsługuje cały wachlarz dyscyplin sportowych w postaci dedykowanych profilów i funkcji, które są gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu urządzenia. Dyscypliny te obejmują bieganie, pływanie, kolarstwo, triatlon, dwuboje (i inne sporty obejmujące wiele dyscyplin), biegi przełajowe, piesze wędrówki, wspinaczkę, narciarstwo, treningi w pomieszczeniach, wioślarstwo, SUP, biegi narciarskie i wiele innych. W trybie pływania można pływać zarówno na basenie krytym, jak i na otwartym akwenie, podczas gdy zegarek skrupulatnie śledzi przebyty dystans, wykonane ruchy i ich efektywność. Tryb Ski/Board ułatwia dostęp m.in. do informacji o prędkości, dystansie i różnicy wzniesień, a także do automatycznego licznika zjazdów (z funkcją Auto Pause na czas jazdy wyciągiem). Natomiast w trybie golfowym zegarek podaje odległości do przedniej, tylnej i środkowej części greenów, lay-upów oraz doglegów dla każdego spośród 40 000 pól golfowych, które można bezpłatnie pobrać z serwisu Garmin Connect.

Pomiar tętna na nadgarstku

Technologia pomiaru tętna na nadgarstku1 Elevate™ zegarka fēnix Chronos pozwala na wygodne monitorowanie tętna, bez potrzeby zakładania dodatkowego czujnika na klatkę piersiową. Dzięki temu możesz na bieżąco modyfikować swoje plany treningowe w oparciu o szybki podgląd efektywności wykonywanych ćwiczeń. Ponieważ urządzenie mierzy tętno przez całą dobę, pozwala również kontrolować odpoczynek i lepiej dobierać intensywność ćwiczeń w ciągu dnia.

Zaawansowane pomiary sportowe

Bardziej zaangażowanym sportowcom zegarek fēnix Chronos oferuje dodatkowe narzędzia pomiarowe, które pomogą im lepiej zrozumieć, jak rytm biegu i długość kroku przekładają się na efektywność biegania. Na podstawie szacowanego pułapu tlenowego zegarek jest w stanie określić faktyczne przygotowanie wydolnościowe, szacowany czas ukończenia (np. dla biegu na dystansie 5 km) oraz zalecany czasu odpoczynku po treningu biegowym i rowerowym. Funkcja szacowania pułapu tlenowego analizuje dane, takie jak prędkość biegania, liczba uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Wraz z opcjonalnym czujnikiem tętna na klatkę piersiowązegarek Chronos zapewnia jeszcze wnikliwszą analizę danych na podstawie rozszerzonych parametrów biegu, umożliwiając ocenę ogólnej efektywności biegania. Natomiast zaawansowane pomiary fizjologiczne pozwalają sportowcom na maksymalne wykorzystywanie czasu i wysiłku włożonego w treningi. Na przykład, poprzez określenie swojego progu mleczanowego można odpowiednio dobrać strefy treningowe, a dzięki oszacowaniu faktycznego natężenia wysiłku — odpowiednio dostosować intensywność kolejnego treningu. W celu uzyskania jeszcze dokładniejszych statystyk do zegarka fēnix Chronos można połączać dodatkowe czujniki ANT+, takie jak Vector™ mierzący moc pedałowania, czujniki prędkości i kadencji oraz wiele innych. Dzięki dostarczanym przez fēnix Chronos statystykom efektywności masz pewność, że maksymalnie wykorzystasz każdy trening.

Dołącz do najlepszych sportowców

Garmin Connect™ to serwis dla społeczności sportowej, z którego korzysta wielu sportowców z całego świata do planowania, archiwizowania, analizowania i udostępniania swoich aktywności. Po sparowaniu zegarka fēnix Chronos ze smartfonem aplikacja Garmin Connect Mobile automatycznie prześle dane z ostatniej aktywności do serwisu. W Garmin Connect można analizować dane, aby lepiej zrozumieć swoje postępy i dzielić się nimi z innymi sportowcami, a nawet prowadzić wirtualną rywalizację ze znajomymi. Za pomocą aplikacji Garmin Connect można udostępniać swoje aktywności poprzez serwisy społecznościowe lub zapraszać innych do śledzenia Twoich treningów online dzięki funkcji LiveTrack™.

Bezpieczna nawigacja w każdej sytuacji

Zegarek fēnix Chronos zapewnia kompletny zestaw funkcji nawigacyjnych i monitorujących, które wspomagają użytkownika na utartych szlakach oraz poza nimi za pomocą odbiornika GPS/GLONASS, a także wysokościomierza, barometru i kompasu. Technologia GPS pozwala na określanie swojej pozycji i śledzenie jej w czasie w celu zapisania wykresu śladu i dostarczenia informacji związanych z aktywnością, takich jak dystans, prędkość i czas. Zarejestrowana elektroniczna ścieżka jest wykorzystywana przez ważną ze względu na bezpieczeństwo użytkownika funkcję TracBack®, która pomaga bezpiecznie wrócić po własnych śladach do punktu startowego. GPS pozwala również na oznaczanie konkretnych miejsc, np. schroniska, miejsca zaparkowania samochodu czy innego ważnego dla Ciebie miejsca, oraz wyznaczanie do nich tras. Orientację w terenie zapewnia wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny, który działa nawet wtedy, gdy stoisz w miejscu. 

W przypadku wielu sportów precyzyjne dane wysokości względnej są niezbędne do pomyślnego ukończenia misji, dlatego zegarek fēnix Chronos wyposażony jest w niezwykle skuteczny wysokościomierz barometryczny. Wysokościomierze barometryczne zazwyczaj wymagają regularnej kalibracji, dlatego fēnix Chronos korzysta z funkcji automatycznej kalibracji, która wykorzystuje sygnał GPS do bieżącej automatycznej kalibracji wysokości, co zapewnia prawidłowe odczyty. Dodatkowo barometr przez cały czas mierzy zmiany w ciśnieniu atmosferycznym, co daje Ci podgląd zmian w pogodzie i może stanowić ostrzeżenie o nadchodzącej burzy. W celu uzyskania dokładnych odczytów temperatury otoczenia zegarek należy sparować z opcjonalnym bezprzewodowym czujnikiem temperatury tempe™.

Inteligentny i połączony

Zegarek fēnix Chronos pozwala zachować stałą łączność ze światem dzięki funkcji powiadomień z telefonu (dotyczących otrzymanych e-maili, SMS-ów, połączeń i powiadomień z serwisów społecznościowych) wyświetlanych na ekranie zegarka, niezależnie od tego, czy akurat jesteś w trasie, na polu golfowym czy po prostu z dala od biurka. Zegarek może również wyświetlać alarmy ze zgodnego smartfonu2, dzięki czemu nie trzeba wyciągać telefonu za każdym razem, gdy otrzymasz wiadomość. Aplikacja Connect IQ™ umożliwia również spersonalizowanie zegarka fēnix Chronos za pomocą bezpłatnych materiałów dostępnych do pobierania ze sklepu Connect IQ™. Możesz zmienić wygląd tarczy zegarka, dodać pola danych oraz pobrać aplikacje i widgety, aby uczynić zegarek bardziej praktycznym dla siebie.

 

Własności fizyczne i działanie

Wymiary fizyczne 49 x 49 x 15.0 mm
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. Przekątna 30,4 mm (1,2”)
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 218 × 218 pikseli, kolorowy i transfleksyjny ekran MIP, szafirowe szkiełko
Ekran dotykowy Nie
Kolorowy wyświetlacz Tak
Wyświetlacz z trybem odwróconych kolorów Tak
Masa

Stalowy z paskiem skórzanym: 94 g
Stalowy z paskiem stalowym: 186 g
Tytanowy z paskiem tytanu hybrydowego: 112 g

Bateria Bateria litowo-jonowa o pojemności 180 mAh
Czas działania baterii Do 25 godzin w trybie UltraTrac, do 13 godzin w trybie treningu z GPS; do 1 tygodni w trybie zegarka
Water rating 10 ATM
Obsługa GPS Tak
GLONASS Tak
Bardzo czuły odbiornik Tak
Wysokościomierz barometryczny Tak
Elektroniczny kompas Tak
Powiadomienia z telefonu (wyświetlanie wiadomości e-mail, SMS-ów i innych powiadomień po sparowaniu ze zgodnym telefonem) Tak
Alert wibracyjny Tak
Sterowanie muzyką Tak
Znajdź mój telefon Tak
Sterowanie kamerą VIRB Tak
Funkcje zegarka Aktualny czas (12/24 godz.), kalendarz (dzień/data), codzienny alarm, stoper, minutnik, alerty wschodu/zachodu słońca

Mapy i Pamięć

Mapa bazowa Nie
Kolorowe pełne mapy CourseView Nie
Wbudowana pamięć 32 MB, dostępne 23 MB
Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych) Tak
Waypointy/ulubione/pozycje 1000
Trasy 30
Track log 100 hours of activity data

Funkcje biegowe

Funkcja Virtual Pacer™ (porównuje tempo bieżące z docelowym) Tak
Szacowany pułap tlenowy Tak
Asystent odpoczynku Tak
Symulator wyścigu Tak
Dynamika biegu Tak
Akcelerometr (oblicza dystans dla aktywności fizycznej w pomieszczeniach bez konieczności używania czujnika na nogę) Tak
Osobiste rekordy Tak

Funkcje rowerowe

Zgodność z urządzeniem Vector™ Tak
Kilka profili rowerów Tak
Rowerowy czujnik prędkości/rytmu Tak (opcjonalnie)

Funkcje biegowe i rowerowe

Czujnik tętna Tak (nadgarstek)
Virtual Partner® (trening z cyfrowym przeciwnikiem) Tak
Virtual Racer™ (konkuruj z swoimi poprzednimi rekordami) Tak
Kursy (współzawodnictwo z poprzednimi ćwiczeniami) Tak
Auto Pause® (pauza i wznowienie licznika czasu na podstawie prędkości) Tak
Auto Lap® (automatyczne rozpoczynanie nowego okrążenia) Tak
Auto Scroll (przełączanie stron z danymi podczas treningu) Tak
Multi-sport Tak
Automatyczny trening Multisport (przełączanie między trybami sportowymi za 1 naciśnięciem przycisku) Tak
Zaawansowane ćwiczenia (tworzenie niestandardowych ćwiczeń) Tak
Alert tempa (włącza alarm, gdy tempo różni się od ustawionego) Tak
Alert czasu/dystansu (włącza alarm po osiągnięciu celu) Tak
Trening interwałowy (konfigurowanie interwałów ćwiczeń i odpoczynków) Tak
Zliczanie spalonych kalorii Tak
Training Effect (pomiar wpływu aktywności na Twoją wydolność aerobową) Tak
Dostosowywane ekrany Tak
Zgodność z miernikiem mocy (wyświetlanie informacji o mocy ze zgodnych mierników mocy ANT+™ innych producentów) Tak

Funkcje pływackie

Dane dotyczące pływania w basenie (długości, dystans, tempo, liczba i częstotliwość ruchów, kalorie) Tak
Identyfikacja stylu pływackiego (np. styl dowolny) Tak
Dane dotyczące pływania w otwartym akwenie (dystans, tempo, liczba i częstotliwość ruchów, kalorie) Tak
Treningi pływackie Tak

Funkcje golfowe

Ręczne ustawianie pozycji (można dotknąć i przesunąć znacznik w celu dokładnego określenia dystansu) Nie
Pomiar dystansu uderzenia (oblicza dokładny dystans dla uderzeń wykonanych na polu) Tak
Odległość do początku, środka i końca greenów Tak
Odległość do lay-upów/doglegów Tak
Funkcja PinPointer Nie
Funkcja SwingTempo (mierzy czas backswingu i downswingu i przedstawia go w postaci stosunku liczbowego) Nie
Funkcja TempoTraining (sygnały dźwiękowe wskazują idealny stosunek backswingu i downswingu na poziomie 3:1) Nie
Funkcja SwingStrength™ (mierzy siłę uderzenia) Nie
Śledzenie statystyk (liczba puttów w każdej partii, liczba uderzeń na greeny i fairway'e, średnia odległość uderzeń) Tak
Cyfrowa tablica wyników Tak
Zapisywanie pozycji (oznaczanie punktów szczególnych na polu do wykorzystania w przyszłości) Nie

Funkcje dla zajęć na powietrzu

Zgodność z własnymi mapami Nie
Kalendarz myśliwski/wędkarski Tak
Informacje o położeniu słońca i księżyca Tak
Pomiar powierzchni Tak
Funkcja Jumpmaster Nie

Funkcje śledzenia aktywności

Licznik kroków Tak
Cel automatyczny (rozpoznaje poziom aktywności użytkownika i wyznacza dzienny cel kroków) Tak
Pasek ruchu (wyświetlany w urządzeniu po ukończeniu aktywności; wystarczy chodzić przez kilka minut, aby go zresetować) Tak
Monitorowanie snu (monitoruje całkowity czas snu oraz fazy ruchu i spokojnego snu) Tak

Funkcje żeglarskie

Wirtualna linia startu Nie
Odliczanie czasu Nie
Tryb asystenta halsowania Nie
Pilot zdalnego sterowania do autopilota Nie
Automatyczna, bezprzewodowa aktywacja systemu MOB Nie
Wbudowany barometr i tabele pływów Nie

Funkcje lotnicze

Baza(-y) portów lotniczych na świecie Nie
Wysokościomierz z regulowanym ustawieniem ciśnienia Nie
3-osiowy kompas ze wskaźnikiem sytuacji horyzontalnej HSI Nie
Wiele stref czasowych, w tym czas Zulu/UTC Nie
Bezprzewodowe odbieranie planów lotów z aplikacji Garmin Pilot™ Nie

Garmin Connect®

Zgodność z Garmin Connect™ (społecznością online umożliwiającą analizowanie, sortowanie i udostępnianie danych): Tak
Automatyczna synchronizacja (automatyczne przesyłanie danych do komputera): Tak

Funkcje plotera nawigacyjnego

Tabele pływów Nie

Dodatkowe

Dodatkowe:
 • Obsługa aplikacji Connect IQ™: Tak (tarcze zegarka, pola danych, widgety i aplikacje)
 • Antena EXO™ (GPS/GLONASS): Tak
 • Wi-Fi®: tak
 • ANT+™: Tak
 • Bluetooth® 4.0 LE: tak
 • Ostrzeżenia pogodowe: Tak
 • UltraTrac: Tak
 • Obsługa czujnika temperatury tempe™: Tak
 • TracBack: Tak
 • Funkcje narciarskie: Tak
 • Pomiary fizjologiczne: Tak
 • SUP(pływanie z wiosłem na desce)/wioślarstwo: tak
scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher pjs pas cher pjs pas cher pjs pas cher parajumper pas cher parajumper pas cher moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher Common Projects Outlet Candice Cooper Outlet Dsquared Outlet Buscemi Outlet Saucony Outlet replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags uk replica handbags uk replica handbags uk replica watches replica watches replica watches replica watches uk replica watches uk replica watches uk