GPSMAP® 1020xs

GPSMAP® 1020xs

Wielofunkcyjne, dostosowane połączenie plotera nawigacyjnego i sonaru z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali przeznaczone dla miłośników pływania rekreacyjnego, żeglowania i wędkarstwa

  • Wielofunkcyjne, dostosowane połączenie plotera nawigacyjnego i sonaru z kolorowym wyświetlaczem SVGA o przekątnej 10 cali
  • Zgodność z mapami BlueChart® g2 Vision i BlueChart® g2
  • Wbudowane sonary HD-ID™ 1 kW firmy Garmin, CHIRP i DownVü™ z technologią CHIRP
  • Bardzo czuły wewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz
  • Obsługa wszystkich radarów morskich firmy Garmin

To dostosowane urządzenie GPSMAP 1020xs stanowi połączenie plotera nawigacyjnego oraz sonaru i jest wyposażone w kolorowy wyświetlacz SVGA o przekątnej 10 cali, jak również w fabrycznie załadowaną mapę bazową całego świata. Sonar HD-ID oraz urządzenia CHIRP i DownVü z technologią sonaru CHIRP stanowią zintegrowane elementy urządzenia, co zapewnia elastyczność wyboru spośród kilku opcjonalnych przetworników.

Zaawansowane możliwości sonaru

Wbudowane funkcje sonaru, jakie oferuje urządzenie GPSMAP 1020xs, zapewniają swobodę i elastyczność wyboru spośród kilku opcjonalnych przetworników, w tym sonaru tradycyjnego, CHIRP i uniwersalnego HD-ID/DownVü z technologią CHIRP . W przypadku sonarów DownVü i SideVü™ z technologią CHIRP (do nabycia osobno) dodatkowe możliwości daje podłączenie sonaru czarnej skrzynki GCV™ 10.

W przypadku użycia ze zgodnym przetwornikiem CHIRP (do nabycia osobno) urządzenie GPSMAP 1020xs pozwala uzyskać krystalicznie czyste obrazy sonarowe przedstawiające szczegóły łowisk, lokalizacji wraków i miejsc do nurkowania. Technologia CHIRP firmy Garmin pozwala uzyskać doskonałą rozdzielczość i rozróżnianie celów na znacznych głębokościach, a także dostrajać się do określonych częstotliwości ułatwiających namierzanie konkretnych gatunków ryb dla miłośników wędkarstwa sportowego. Zapewnia ona lepszą widoczność konturów dna nawet przy większych prędkościach oraz lepsze tłumienie zakłóceń sygnału na większych głębokościach, dając lepszy pogląd sytuacji pod wodą, co z kolei zapewnia bezpieczniejszą nawigację i większą przyjemność z połowu.

Bardzo szybki odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz

Bardzo czuły wewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz dostarcza sygnały o pozycji i kierunku 10 razy na sekundę. Płynnie wyświetla na ekranie zmiany lokalizacji oraz odznacza się niezwykłą dokładnością w nawigacji i oznaczaniu 5000 punktów.

Obsługa standardu NMEA 2000®

To urządzenie wielofunkcyjne zwiększa możliwości posiadanej łodzi. Dzięki obsłudze standardu NMEA 2000 urządzenie wyświetla na ekranie cenne informacje odnoszące się do działania autopilota firmy Garmin, dane z silnika, dane radaru pogodowego SiriusXM® i wiele innych informacji.

Specjalne funkcje żeglarskie

Obsługa funkcji żeglarskich takich, jak layline, ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, a także pól z danymi wiatru rzeczywistego.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Wystarczy podać lokalizację, do której chcemy się udać, a opatentowana funkcja automatycznej nawigacji Auto Guidance firmy Garmin natychmiast przeszuka odpowiednie mapy w celu wyznaczenia na wyświetlaczu bezpiecznej wirtualnej drogi z ominięciem niskich mostków, płycizn i innych przeszkód na trasie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udoskonalona wersja 2.0, która oferuje jeszcze więcej funkcji i możliwości. Można dostosować obliczoną ścieżkę wyznaczoną przez funkcję nawigacji automatycznej, umieszczając punkty pośrednie na planowanych postojach lub w punktach orientacyjnych na żądanej trasie. Na obliczonej trasie można łatwo przeglądać niebezpieczne punkty. Ponadto po włączeniu zgodnego autopilota firmy Garmin można podążać trasą wyznaczoną przez funkcję Auto Guidance – automatycznie. Innym usprawnieniem, w które wyposażono wersję 2.0, jest funkcja obliczania czasu przybycia do dowolnego miejsca na trasie (doskonała przy planowaniu czasu przyjazdu tak, aby dostosować go do godzin otwierania mostów i innych zdarzeń, w przypadku których istotny jest czas). Ponadto trasy wyznaczone przez funkcję nawigacji automatycznej można teraz zapisywać pod kątem przyszłej nawigacji, tworząc ich kopie zapasowe na karcie SD™ za pomocą map kartograficznych BlueChart® g2 Vision®.

Przesyłanie punktów GPX

Punkty, ślady i często pokonywane trasy przechowywane w innym produkcie GPS lub urządzeniu nawigacyjnym firmy Garmin można teraz nadzwyczaj łatwo przesłać do nowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin za pomocą standardowego w branży formatu GPX. GPX to otwarty, standardowy format umożliwiający wymianę danych GPS między różnymi platformami i aplikacjami. Dzięki łatwej w użyciu technologii interfejsów firma Garmin uwzględnia każdy punkt trasy i zapewnia jeszcze dogodniejszą formę wymiany.

Przetwornik Panoptix™ Down

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką w dół zapewnia trzy pomocne widoki umożliwiające obserwowanie w czasie rzeczywistym pływających pod łodzią ryb i przynęty. Pozwala nawet zobaczyć ryby w wybranym słupie wody w widoku 3-D — od dna do powierzchni wody. Nawet nie będąc w ruchu, można oglądać trójwymiarowy obraz tego, co znajduje się pod kadłubem.

Przetwornik Panoptix Forward

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką do przodu zapewnia dwa doskonałe widoki nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza. Pozwala on w czasie rzeczywistym obserwować dno oraz ryby i przynęty znajdujące się w słupie wody przed łodzią. Widać nawet przynętę podczas wciągania jej na pokład. Urządzenie zapewnia też trójwymiarowy obraz ryb i obiektów znajdujących się przed łodzią.

Cechy fizyczne

Wymiary urządzenia, SZER x WYS x GŁĘB: 35,9 x 23,6 x 7,5 cm
Wymiary wyświetlacza, SZER x WYS: 21,1 x 15,8 cm, przekątna 26,4 cm
Rozdzielczość: 800 x 600 pikseli
Typ wyświetlacza: Wyświetlacz SVGA
Waga: 2,1 kg
Wodoodporny: Tak, IPX7
Antena: Internal with external connection
Kompatybilność z NMEA 2000®: Tak
Zgodność z NMEA 0183: Tak
Pobór energii: Max power usage at 10 Vdc: 20 W
Typical current draw at 12 Vdc: 1.7 A
Max current draw at 12 Vdc: 3.8 A
Porty Garmin Marine Network™: 1

Mapy i pamięć

Fabrycznie załadowane mapy: Brak
Obsługa kart danych: 2 karty microSD™
Waypoints: 5000
Trasy: 100
Wykres śladu: 50 000 punktów, 50 zapisanych tras

Funkcje plotera nawigacyjnego

Zgodność z sonarem Garmin: Tak
Obsługa AIS (śledzenie pozycji docelowego statku): Yes (built-in) and GCV™ black box compatible
Obsługa DSC (wyświetlanie pozycji z radia VHF z obsługą DSC): Tak
Tabele pływów: Tak
Kompatybilność z Garmin Meteor Audio System: Tak
Supports Fusion-Link compatible marine radios: Tak
Kompatybilność z BlueChart® Mobile (planowanie): Tak
Kompatybilność z Garmin Helm: Tak

Funkcje i dane techniczne sonaru

Obsługa sonaru dwuzakresowego: Tak
Obsługa sonaru dwuwiązkowego: Tak
Obsługiwane częstotliwości: 50/77/200 kHz, DownVü
Moc transmisji: 1 kW (CHIRP 600 W)
CHIRP sonar technology: Yes (Built-in)
DownVü™: Yes with CHIRP (built-in)
SideVü™: Yes (with GCV™ black box, sold separately)
Maksymalna głębokość: 1750 stóp przy 50 kHz, w wodzie słonej, przetwornik dwuczęstotliwościowy Garmin przy 500 W
2700 stóp przy 50 kHz, w wodzie słonej, przetwornik Airmar B260 przy 1000 W
(efektywna głębokość zależy od typu dna i innych warunków wodnych)
Blokada dna (wyświetlanie sygnału odbitego od dna): Tak
Rejestrowanie i wykres temperatury wody: Tak
Sonar recording: Tak
Sonar history rewind: Tak

Połączenia

Porty wejścia NMEA 0183: 2
Porty wyjścia NMEA 0183: 2
Porty wejścia video: Brak
Porty wyjścia video: Brak
Łączność bezprzewodowa: Tak

Dodatkowe

Dodatkowe: Łączność bezprzewodowa: tak
Technologia śledzenia celów HD-ID: tak
Zapis sonaru: tak
Przeglądanie historii sonaru: tak
scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher pjs pas cher pjs pas cher pjs pas cher parajumper pas cher parajumper pas cher moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher Common Projects Outlet Candice Cooper Outlet Dsquared Outlet Buscemi Outlet Saucony Outlet replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags uk replica handbags uk replica handbags uk replica watches replica watches replica watches replica watches uk replica watches uk replica watches uk